Skip to content

Ferie tuż, tuż…

Ferie zimowe dla wielu rodzin to czas zagranicznych wyjazdów. W zależności od tego czy jesteśmy fanami białego puchu czy gorącego piasku wybieramy skrajnie różne kierunki naszych podróży. Jedni wybiorą się samochodem do Austrii czy Włoch poszusować po szerokich, alpejskich stokach, a inni polecą wygrzać się na Egipskich plażach. Bez względu na to gdzie spędzimy ferie, oprócz cudownie spędzonego czasu zgodnie z naszymi potrzebami, musimy pamiętać, że licho nie śpi i każda destynacja rodzi różne ryzyka na, które warto być przygotowanym.

Poniżej 10 istotnych aspektów ubezpieczenia podróżnego dla, których warto je wykupić.

 1. Pomoc medyczna i koszty leczenia
  Otrzymasz niezbędną i natychmiastową pomoc w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, np. leczenie szpitalne, ambulatoryjne, stomatologiczne, konsultacje medyczne. Pomoc medyczna udzielona na miejscu wypadku.
 2. Transport medyczny
  Transport z miejsca wypadku do placówki medycznej, a po zakończeniu leczenia do miejsca zakwaterowania oraz transport powrotny do miejsca zamieszkania
 3. Assistance w podróży
  Assistance opiekuńczy, w tym opiekę nad dziećmi oraz osobami niesamodzielnymi podczas podróży, a także będącymi w Polsce, dosłanie niezbędnych przedmiotów osobistych. Pomoc w tłumaczeniu, w sytuacji gdy nieznajomość języka uniemożliwia kontakt z lekarzem lub innym pracownikiem placówki medycznej. Zabezpieczenie nieruchomości w Polsce w przypadku zdarzenia losowego lub kradzieży z włamaniem.
 4. Konieczność przerwania urlopu
  W sytuacji nieprzewidzianej konieczności przerwania podróży, np. w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku osoby bliskiej lub włamania do mieszkania, możesz liczyć na organizację i pokrycie kosztów powrotu do domu.
 5. Następstwa nieszczęśliwych wypadków
  To najczęstsze powody, które potrafią zepsuć najbardziej udany urlop. Ubezpieczenie obejmie trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji w Polsce, np. wizytę w poradni rehabilitacyjnej, wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Organizację pomocy domowej lub opieki nad dzieckiem.
 6. Szkody wyrządzone osobom trzecim
  Odpowiedzialność cywilna obejmuje czynności życia prywatnego. Jesteś odpowiedzialny za szkody związane z posiadaniem i użytkowaniem mienia, w tym także wypożyczonego, np. uszkodzenie sprzętu sportowego, uszkodzenie mienia w hotelu. Odpowiedzialność w sytuacji wyrządzenia szkody innym osobom wyrządzone przez dzieci.
 7. Nasz bagaż
  Co może pójść nie tak? Utrata, uszkodzenie lub zniszczenie przedmiotów osobistych, takich jak telefon, tablet czy klucze to częste przypadki podczas naszych rodzinnych urlopów. A co w przypadku opóźnienia dostarczenia lub zagubienia bagażu, gdy musisz ponieść koszty zakupu artykułów pierwszej potrzeby. Co w sytuacji, gdy utracisz środki płatnicze lub niezbędne podczas podróży dokumenty?
 8. Sprzęt sportowy
  Możesz ubezpieczyć sprzęt sportowy od zdarzeń losowych, rabunku lub kradzieży.
 9. Poniesione koszty na karnety oraz kursy
  Planując urlop, aby przebiegał on maksymalnie sprawnie, często wcześniej dokonujemy zakupu karnetów na stok albo np. kursu nurkowania. A co w sytuacji, gdy ze względu na nieszczęśliwy wypadek nie będziesz mógł skorzystać z opłaconych już atrakcji? Możesz otrzymać zwrot kosztów karnetów lub kursów sportowych niewykorzystanych z powodu nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.
 10. Choroby przewlekłe oraz aktywność sportowa
  To jeden z najważniejszych i niestety najczęściej pomijanych, ze względów na koszty, aspektów ochrony ubezpieczeniowej w podróży. Jeżeli jesteś lub ktoś ze współpodróżująych jest osobą chorą przewlekle możesz rozszerzyć ochronę o niepożądane następstwa takiej choroby podczas waszego urlopu. Planując trekking w górach, jazdę na nartach, nurkowanie, lot balonem, rafting czy eksplorację jaskiń możesz wykupić ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków związanych z uprawianiem ryzykownych oraz ekstremalnych dyscyplin sportowych.
  Jak kupić polisę turystyczną na wakacje?

  Jak kupić polisę turystyczną na wakacje?

  To bardzo proste. Możesz to zrobić w kilka minut online korzystając z platformy finli.pl z ekstra 10% rabatem. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z celem i charakterem podróży. Do wyboru masz cztery warianty ubezpieczenia. Możesz dopasować ochronę pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań. Polisę można dodatkowo rozszerzyć. Osoby, które planują aktywne wakacje mogą ochroną objąć uprawianie sportów wysokiego ryzyka. Chorujący przewlekle powinni dokupić rozszerzenie w razie pogorszenia się stanu zdrowia. Cena zależy od wielu elementów: kierunku wyjazdu, wybranych rozszerzeń, zakresu ochrony, liczby wyjeżdżających osób czy wybranych sum gwarantowanych.

  Jeżeli natomiast potrzebujesz wsparcia eksperta w doborze najkorzystniejszego zakresu ochrony ubezpieczeniowej na Twój wymarzony urlop napisz do mnie korzystając z formularza na dole strony.

  Skoro już tu jesteś to zostaw kontakt do siebie, oddzwonię i umówimy się na bezpłatne konsultacje