Skip to content

FAKTY i MITY dotyczące ubezpieczenia NNW dzieci

Najnowsze dane Ministerstwa Edukacji Narodowej pokazują, iż każdego roku tylko w szkołach podstawowych dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków. Ich skutkiem mogą być nie tylko szkody w mieniu takie jak zniszczenie odzieży czy telefonu komórkowego ale znacznie poważniejsze szkody osobowe jak złamania, skręcenia, utrata zęba, ale nawet trwałe kalectwo.

Kilka FAKTów i MITów dotyczących ubezpieczenia NNW dzieci

  • Ubezpieczenie w szkole jest obowiązkowe. MIT
  • Ubezpieczenie ucznia oferowane w szkole jest jedyną możliwą opcją. MIT
  • Ubezpieczeniem można objąć również dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły. FAKT
  • Ubezpieczenie NNW szkolne nie dotyczy studentów. MIT
  • Ubezpieczenie szkolne działa tylko w szkole. MIT
  • NNW szkolne to tylko pieniądze za uszczerbek na zdrowiu. MIT
  • Ubezpieczenie szkolne można zakupić online. FAKT
  • Ubezpieczenie NNW może sfinansować zakup ortezy. FAKT
  • Ubezpieczenie NNW może obejmować pomoc psychologa. FAKT

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Rodzice nie mają obowiązku przystępowania do grupowego ubezpieczenia NWW uczniów oferowanego przez ubezpieczyciela wybranego przez szkołę. W Polsce nie istnieje żaden obowiązek nałożony przez prawo na rodziców bądź na placówki edukacyjne aby ubezpieczać dzieci i młodzież szkolną od następstw nieszczęśliwych wypadków czy innych ryzyk.

Warto wiedzieć, że nawet jeśli zapewnimy dziecku ubezpieczenie NNW i ulegnie ono wypadkowi, oprócz odszkodowania z NNW, możemy starać się o odszkodowanie z OC szkoły czy ośrodka wypoczynkowego, w którym organizowana była zielona szkoła. To ważne przy poważniejszych urazach, gdyż odszkodowania z NNW zwykle nie są wysokie i nie pokrywają pełnych kosztów leczenia.

Ubezpieczenie szkolne nie jest zawierane bezterminowo. Warto pamiętać o terminach obowiązywania polisy, aby mieć pewność, że ochrona jest ciągła i aktualna. Przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu dziecka, rodzice powinni dokładnie zapoznać się z warunkami i zakresem ochrony w ramach polisy, aby być świadomymi ograniczeń i wyłączeń. Często ubezpieczyciele oferują różne opcje i poziomy ochrony, umożliwiając dostosowanie ubezpieczenia do
indywidualnych potrzeb i sytuacji.

Jak możesz kupić polisę NNW dla swojego dziecka?

To bardzo proste. Możesz to zrobić w kilka minut online korzystając z platformy finli.pl z ekstra 10% kodem rabatowym.

KOD RABATOWY: 137322

Do wyboru masz cztery warianty ubezpieczenia. Możesz dopasować ochronę pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań. Cena zależy od wybranego przez Ciebie zakresu oraz sum ubezpieczenia. Jeżeli natomiast potrzebujesz wsparcia eksperta w doborze najkorzystniejszego zakresu ochrony ubezpieczeniowej dla Twojego dziecka napisz do mnie korzystając z formularza na dole strony.

Poradnik ubezpieczeń NNW do pobrania dla rodziców (PDF)

Skoro już tu jesteś to zostaw kontakt do siebie, oddzwonię i umówimy się na bezpłatne konsultacje